2004  წელს დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტი და 2006 წელს მიიღო მაგისტრის ხარისხი ბიზნესის ადმინისტირებაში, 2004 წელს ასევე მიიღო ბაკალვრის ხარისხი სამართალმცოდნეობაში, 2011 წლიდან არის ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტი. მიმდინარე პერიოდში გავლილი აქვს  ACCA და სხვადასხვა სერტიფიცირებული პროგრამები ფინანსებსა და მენეჯმენტში.
2007 წლამდე მუშაობდა საბანკო სექტორში სესხის ექსპერტის პოზიციაზე, 2007 წლიდან გადაინაცვლა ლიზინგის სფეროში ლიზინგის მენეჯერის პოზიციაზე. ალიანს ჯგუფს შემოუერთდა 2010 წელს მცირე და საშუალო ლიზინგის განყოფილების უფროსის თანამდებობაზე, 2011 წლიდან არის ლიზინგის სამსახურის უფროსი. პარალელურად ეწევა პედაგოგიურ საქმიანობას უმაღლეს ბიზნეს სკოლებში და აქვს განხორციელებული რამდენიმე პროექტი საკონსულტაციო მიმართულებით.

Graduate of Tbilisi State University, School of Economics, BBA in 2004, MBA in 2006, BBA in Law in 2004 from Tbilisi State University. From 2011, is a PhD scholar at Ilia State University. At the same time, has passed ACCA and other Certified Programmes in management and finance.
Gvantsa has worked in banking sector as a loan expert since 2007, she has started her career in leasing in 2007. She joined AGL as a Head of SME Leasing Unit in 2010 and promoted to the Head of Leasing Department in 2011.
Simultaneously, Gvantsa has teaching experience at several business schools and has executed several consulting projects.